Błędy popełniane podczas przechowywania haseł

Nawet bardzo silne hasło nic nam nie da, jeżeli nie będziemy go przechowywać bezpiecznie, w miejscu do którego nie każdy będzie miał dostęp.
Jednym z częstych błędów jest kartka z zapisanymi hasłami (zwłaszcza z tymi ważniejszymi), lub plik tekstowy (zapisany najczęściej na Pulpicie, lub Moich Dokumentach).

Nie powinno się przechowywać haseł w postaci niezabezpieczonego pliku, zwłaszcza tekstowego. Nie powinno się również przechowywać haseł w samych programach, czy też zapamiętywać ich w pamięci przeglądarki internetowej. Takie nieodpowiedzialne działanie może sprawić, że ktoś niepowołany w bardzo prosty sposób dostanie się do naszego hasła, lub bezpośrednio do konta.

Może Cieszysz się kiedy po włączeniu przeglądarki od razu jesteś zalogowany na swoim profilu w portalach społecznościowych i bez problemu możesz zająć się dodawaniem postów, komentarzy, usuwaniem i dodawaniem zdjęć w galerii itp.

Pomyśl jak bardzo ucieszy się osoba przez nas do tego niepożądana! Nie koniecznie musi być to włamywacz, może to być po prostu złośliwy znajomy, czy ktoś z rodziny.